Účetnictví a účetní služby aneb má dáti, dal…

Podnikatelské subjekty i společnosti mají povinnost v rámci vedení účetnictví. Stejně tak i podnikající fyzické osoby v rámci vedení jednoduchého účetnictví a podání každoročně daňového přiznání. I když působí mnoho účetních firem, najít dobrou službu na profesionální úrovni, která poradí, pomůže a poskytne přínosně cenné rady, není vskutku snadnou záležitostí. Jak najít dobrou účetní? Co vše náleží mezi účetní služby? Jak a komu v rámci účetnictví lze pomoci?
 počítání účtů
Účetní služby
 
·         kompletní vedení účetnictví,
·         vedení jednoduchého a podvojného účetnictví,
·         poradenství v rámci účetnictví a služeb,
·         vedení mzdové i personální agendy,
·         zpracování daňového přiznání,
·         zpracování a odklad v případě daňového přiznání,
·         audit apod.
 
 
Kvalitně a odborně vedené účetnictví
 
Zásadou je vedení účetnictví přehledně, jasně, srozumitelně, průkazně a správně. Vše se řídí zákonnými předpisy. Veškerá agenda musí být archivována, tj. účetní záznamy v podání daňových dokladů po dobu pěti let, zatímco účetní uzávěrky mají povinnost archivace po dobu deseti let. Kvalitně a správně vedené účetnictví dokáže nejen ušetřit podnikatelům a společnostem čas i finance.
 
Dobrá účetní je neocenitelnou pomocnicí
 
Při výběru účetní pro potřebu a využití služby v rámci účetnictví je dobré se zaměřit na reference dané osoby či společnosti. Nikdy nespoléhejte na to, že levná účetní bude poskytovat méně kvalitní služby a naopak, čím dražší služby, tím odborněji a kvalitněji zpracovaná a odvedená služba. Není tomu tak.
 úřední dokumenty a razítko
Odborník vede účetnictví po celý rok. Pravidelně vyžaduje nové doklady. Informuje se na nové skutečnosti. Aktivní přístup v rámci získání potřebných podkladů. Je zároveň i rádcem nejen na telefonu. K dispozici je svým klientům. Zastoupí a vyřídí za vás potřebné náležitosti, včetně podání daňového přiznání. Profesionální přístup a neustálá konzultace ohledně stavu dokladů a závazků, kontrola výdajů a příjmů apod. Kvalitní účetní dbá na důslednost, přehlednost. Má zavedený systém. Ohlídá a upozorní vás na nedostatky, chybějící doklady apod. Rovněž za vás hlídá termíny a platby, jako například silniční daň, atd.