Nezaměnitelná a vždy originální …

Ano, vytvoříte-li si pro dekoraci Vašeho interiéru koláž, můžete se spolehnout, že každý kus je originál.
 
Pokud Vás omrzely obchody a nabízený sortiment zevšedněl, je výroba koláže tou správnou volbou.
Nebojte se do takového tvoření pustit, bude to hodně kreativní zábavy a výsledkem je nenahraditelná radost z vlastního výrobku, který určitě ozvláštní a zútulní Vaše bydlení.
 
Existuje spousta možností, jak nebo na jaké téma koláž sestavit, jestli si ale na začátek nevíte rady, zkuste tímto způsobem zvěčnit vzpomínky na rodinnou dovolenou, na některý významný den, apod.
Jistě, zvěčnit je samozřejmě můžete na fotografiích nebo ve fotoknihách, ale vlastní snahou docílíte velké působivosti.
 
Nevíte nebo si úplně nejste jisti, co to vlastně koláž je a co její výroba obnáší? Máme pro Vás stručný popis, neváhejte a klidně se do toho pusťte!
 
KOLÁŽ je tedy umělecké dílo sestavené z několika druhů materiálů, jako jsou papír, novinový papír, fotografie, textil, kamínky, mušle, písek, apod. a vše je připevněné (přilepené) k jednomu podkladu (silnější karton).
 
Postup:
1.       Téma
Rozmyslete si, co je Vaším cílem vyrobit. Zmiňovali jsme rodinnou dovolenou, narození miminka, maturitní ples Vašeho potomka nebo vytvořte abstraktní koláž, která může mít skrytý význam nebo nějakou krajinku (pláž, hory, louku).
2.       Styl
Vyberte si a shromážděte materiály, které chcete na výrobu koláže použít. Můžete tvořit z toho „co dům dá“ nebo si postupně nějaké věci shánět a dokoupit.
Kombinujte materiály a struktury, ať je koláž co nejzajímavější.
3.       Podklad
Podklad je velmi důležitý, měl by to být pevný materiál jako karton, tvrdý papír, dřevo. Zvolit ale můžete pytlovinu nebo jen složené noviny, pak by ale koláž měla být v jednodušším stylu, aby podklad všechny přilepené věci unesl, pokud budete obrázek třeba zavěšovat.
4.       Příprava materiálu
Jste ve fázi, kdy máte vše rozmyšlené a po ruce, je čas začít s vystřihováním, barvením, malováním (dle Vaší fantazie).
5.       Výroba
Než se pustíte do samotného lepení, navrhněte si nejdříve na podklad, jak chcete jednotlivé věci uspořádat a klidně si návrh vyfoťte, teprve poté začněte lepit.
 
Výroba  koláže není opravdu nic  těžkého a kdo ví, možná v sobě objevíte skryté nadání…