Chotěbuz u Českého Těšína

Malá obec Chotěbuz u Českého Těšína, nám nabízí hned dvě místa, které můžete s dětmi navštívit. Je to archeopark a Rybí dům. Dozvíte se něco o minulosti našich předků a pochutnáte si na rybích specialitách.
 
Archeopark – opevněné sídlo bylo vybudováno a osídleno již v pravěku. Na přelomu doby bronzové a starší doby železné. Jedná se tedy o kulturní památku . Poprvé byl archeopark otevřen veřejnosti v roce 2006. V prosinci roku 2015 byla ukončena stavba multifunkční budovy.
steak z lososa
Návštěvníci archeoparku se mohou zde dozvědět něco ze života našich předků. Vidět okolní přírodu a výsledky zdejších archeologických výzkumů. Pořádají se zde různé školní, ale i veřejné akce.
Každý rok se archeologové zde vracejí, díky tomu patří Chotěbuz – Podobora za opravdu nejlépe prozkoumanou a zdokumentovanou archeologickou lokalitu.
Na děti i dospělé zde čeká lukostřelba, psaní hlaholicí do voskových tabulek. Hledat a správně zakreslovat nálezy, na kamenném mlýnku žernovu namlít obilí, utkat tkanici z přízí. Uvidíme zde i ukázky oblečení, zbraní a potravin z doby slovanského osídlení Těšínska. Krátké ukázky z historie,  například zabití knížete Václava ve Staré Boleslavi.
 losos ve skoku
Rybí dům – restaurace která se nachází asi 50 metrů od archeoparku. Můžete zde ochutnat mnoho rybích specialit. Vidět akvária o kapacitě 300 000 litrů vody, ryby z našich řek a rybníku. Například sumce, štiku, kapra, parmičky, jesetera, karase nebo cejna. Kromě pěti obřích akvárii také malá akvária o obsahu 150 až 700 litrů, ve kterých jsou méně známe druhy akvarijních rybiček. Pro děti do tří let je vstup zdarma. Další možnost, co restaurace nabízí je, že si můžete ulovit pstruha v přilehlé nádrži. Prut i s návnadou si lze zapůjčit za 30 Kč na hodinu. Dětem také udělá radost, že mohou rybičky nakrmit. U akvárií je možnost krmení zakoupit.