Žijeme online

V dnešní době internetu je naprosto běžné mít profily na sociálních sítích. Téměř každý z nás má Facebook, Twitter či Instagram a ten, kdo svůj život takto veřejně nesdílí, jako by nežil. Je však k zamyšlení, jestli je tohle opravdu nutné.
telefon na klávesnici
Snadnější komunikace
Sociální sítě mají jistě řadu předností. Například komunikace je díky nim mnohem snazší. Díky internetu se v momentě můžeme spojit s kýmkoli na druhé straně světa a sdílet s ním své zážitky. Sociální sítě nám také mohou pomoci při hledání partnera. Je přeci mnohem jednodušší napsat někomu zprávu na Facebooku, než ho oslovit na ulici. Můžete takto sledovat lidi, kteří Vás inspirují a snadněji se tak posouvat ke splnění Vašeho ideálu, ať už se jedná o hubnutí či dokonalý make-up. Naleznete zde mnoho zajímavých tipů a rad ohledně vaření i se skvěle pobavíte.
 
Vše má i svou stinnou stránku
Na druhou stranu čím více času trávíme online, tím více jsme offline v našem skutečném životě. Sociální sítě sice dokáží spojit dvě osoby, které se nacházejí na opačných stranách zeměkoule, ale zároveň dokáží vzdálit osoby, které se každý den pohybují vedle sebe. Místo toho, abychom si po příchodu domů po náročném dni v práci/škole popovídali s rodinou, tak raději zapneme počítač a projíždíme, co je nového. Kolikrát se nemůžeme ani najíst bez toho, aniž bychom naše jídlo museli vyfotit na Instagram. Jednou ze zásadních věcí při výběru restaurace či je kavárny je přítomnost WiFi zdarma.
 Pomalu ale jistě se z nás stávají otroci moderních technologií a je načase s tím něco udělat. Ačkoliv si to možná neuvědomujeme, tak sociální sítě mají opravdu velký vliv na naše životy.
 čtení z tabletu
Občas trochu uberte…
ü  Vypněte svůj mobilní telefon
Pokud to nezvládnete na celý den, tak začněte po menších časových úsecích a pozvolna dobu bez mobilu prodlužujte. Uvidíte, jak je to osvobozující.
ü  Záměrně zapomínejte
Až půjdete koupit rohlíky či na schůzku s přáteli, tak si mobil záměrně nechte doma. Věřte, že jej nepotřebujete.
ü  Určete si pravidla
Například si zakažte hodinu před spaním veškeré sociální sítě a raději sáhněte po milé knížce. Kvalitnější spánek je zaručen.
ü  Soustřeďte se jen na jídlo
Žádné mobilní telefony u stolu. Soustřeďte se jen na daný pokrm a důkladně žvýkejte každé sousto. Jídlo si mnohem lépe vychutnáte.
ü  Trochu více pohybu
Pokud máte potřebu někomu něco sdělit, tak se vydejte ven a řekněte mu to z očí do očí. Lidský kontakt nic nehradí.
 
Rada na závěr
Zkuste se výše uvedenými tipy inspirovat a uvidíte, že nebudete litovat. Začnete žít mnohem plnohodnotnější život, budete méně ve stresu a zlepšíte své vztahy s blízkými. Což za těch pár chvil bez sociálních sítí stojí, ne?