Při sportu aktivně i „vrstvěte“!

Na sport, který provozujeme již aktivně, bychom měli být připraveni a důkladně dbát na vrstvení oblečení. Vždy sestává z první vrstvy, která přilne na tělo. To jsou zpravidla tílka, spodní prádlo, ponožky či podkolenky nebo dokonce i kompresní prádlo. Pak nastupuje druhá vrstva a úkolem tohoto oblečení je důkladná tepelná izolace. Druhá vrstva totiž udržuje náš organismus v přívětivé teplotě, a přitom přebírá vlhkost a teplo, které se naakumuluje díky první vrstvě. Toto vše následně odvádí do další, třetí vrstvy anebo do okolní atmosféry.

oblečení alpinismus

Zároveň druhé vrstvy, mezi které počítáme zpravidla různá trika s krátkými i dlouhými rukávy a sportovní mikiny nebo volnočasové oblečení pro činorodý pohyb, by měly být a jsou, velmi dobře propustné až prodyšné. A to proto, aby nestály v cestě odpařování našeho potu. To už možná někdo zakusil, když se vhodně neoblékl a měl obyčejné „nefunkční“ oblečení například na turistiku, zpotil se a pak bylo po komfortu, protože oblečení pěkně studilo!

A tomu správné vrstvení dokáže zabránit. Sportovní mikiny vyrobené z materiálu Thermo°Cool, Lightweight Flex nebo Flex i Shift jsou skvěle prodyšná a nebrání odvodu studeného potu od těla směrem ven.

Craft mikinu v této kvalitě si můžete pořídit jak pro volný čas, tak pro velmi aktivní pohyb, kdy se dostatečně zahříváte při plnění tréninkového plánu, anebo si je v klidu dopřejte pro každodenní oblékání.

oděv cyklista

Mají výtečné vlastnosti. Mohou být zateplené anebo klasické tenké a mají odlehčené panely v potících oblastech, kdy tyto zóny v maximální možné míře napomohu odvodu studeného potu. A to velmi při sportu nebo při rychlejší svěží chůzi oceníte. Jsou velmi příjemné na omak a vybírejte dle gramáže, na kterých závisí jejich hřejivost.

Udržujte své tělo v teple a nenechávejte ho zbytečně prostydnout. Vrátí se vám dobrým zdravím a poděkuje skvělou fyzičkou.