Jakou elektrocentrálu si vybrat a co při výběru zohlednit?


Hledáte spolehlivý náhradní zdroj elektřiny na svou zahradu, chatu, na cesty nebo do domácnosti? Díky elektrocentrále jej můžete mít kdykoliv a kdekoliv.

Jakou elektrocentrálu si vybrat a co při výběru zohlednit?

Existuje více druhů elektrocentrál tedy náhradních elektrických generátorů, všechny vám sice zajistí náhradní zdroj elektřiny i v místech, kde proud není zaveden vůbec nebo zrovna nefunguje, ale každá z nich je trošku jiná a slouží k jinému účelu. Co všechno při výběru zohlednit a jak si s výběrem poradit, když se v problematice vůbec neorientujete?

twilight-power-lines-evening-evening-sun-46169

Co všechno si zjistit

Pravdou je, že je spousta užitečných informací, co byste před nákupem měli vědět. Všechno ale znát nemusíte, můžete se totiž přesně před nákupem poradit s prodejcem, spousta informací se dá zjistit ke konkrétnímu produktu. Každá elektrocentrála se může hodit jinam, ne každá vám pak musí vyhovovat. Pokud potřebujete jen malý a především přenosný zdroj, volte tu na plyn. Ty bývají nejmenší a také mají poměrně tichý provoz, skvěle se dají využít například na cestách. Nejběžněji využívaným typem jsou pak určitě benzínové elektrocentrály, které jsou i cenově příznivé, obvykle ale nejsou určeny pro všechny typy spotřebičů a hodí se spíše jen pro zapojení zahradní techniky.

Mezi nejvýkonnější pak řadíme elektrocentrály naftové, ty bývají těžké a velké, nepřenosné. Za to ale zvládnou i celodenní provoz, hodí se například jako náhradní zdroj elektřiny pro objekty či domácnosti, využít se ale dají i na stavbách, protože jsou schopné napájet i větší stroje.

pexels-photo-45072

Informace o výkonu

Hodně záleží i na tom, jaký výkon elektrocentrála má, zde záleží na tom, jaké přístroje a spotřebiče budete potřebovat prostřednictvím ní zapojovat. Invertorové elektrocentrály se hodí v podstatě na zapojování všech spotřebičů a přístrojů, sami se totiž regulují a tak se nemusíte bát do nich zapojit i ty nejcitlivější spotřebiče. V případě, že se nevhodně zapojí nějaká věc, hrozí dokonce poškození, jak elektrocentrály, tak stejně i daného přístroje.

Počítejte s tím, že každá elektrocentrála je poměrně těžká, rozlišujeme také mobilní a stacionární nepřenosné typy. Při výběru myslete i na to, kde by měl mít generátor své místo a zda s ním bude potřeba manipulovat.