Když přijdou zlé časy

Často stačí třeba i jen jedno jediné chybné rozhodnutí a rázem se může i ten nejúspěšnější podnikatel dostat do úzkých. Stačí třeba i jen jedna jediná nezaplacená faktura, jeden jediný nedodržený závazek a podobně, aby se podnikatel dostal do finančních potíží. A dostat se z nich není ani zdaleka tak jednoduché, jako je do problémů spadnout.

koloběh peněz

Když se takovému člověku nezadaří, potřebuje logicky v první řadě peníze na to, aby se vše vyrovnalo a vrátilo do zaběhaných kolejí. Jenže právě peníze jsou v takových okamžicích nejednou i pořádný problém. Protože kde je vzít?

Možností je pochopitelně celá řada, jenže u každé půjčky jsou i její pravidla. Každý, kdo peníze půjčuje, něco žádá. Logicky garanci toho, že bude vše vráceno i s úroky, a tudíž i leccos, čím se mu má dlužník zaručit za to, že ony peníze nezmizí v nenávratnu.

Někde jsou takové podmínky půjčky snadno splnitelné, jinde komplikované a nedosažitelné, a někde dokonce přímo drakonické. A je nasnadě, že má-li člověk tu možnost, sáhne nejraději po tom, kde uspěje bez obtíží. Čímž je charakteristická zejména americká hypotéka bez dokládání příjmu.
měšec na mince

Tento nebankovní produkt je dostupný kdekomu z těch, kdo se ocitli v nezáviděníhodné ekonomické situaci. A to proto, že nabízí i vcelku velké peníze a za ně žádá na oplátku vlastně docela málo.

Nikdo tu nepohoří na tom, že má záznam v registru dlužníků, nikoho neodrovná ani poměrně nízký příjem, nikdo tu nemusí ani čekat celou věčnost, než se věřitelé uráčí takovou půjčku schválit. Přesný opak je tu pravdou.

Stačí dát do zástavy vhodnou nemovitost a zanedlouho může mít žadatel až sedmdesát procent její ceny na svém účtu. Aniž by riskoval, že bude odmítnut. Přičemž se akceptuje kdeco, rodinný dům, byt soukromý i družstevní, chata, pozemek, komerční objekt. Stačí zaslání pár fotografií a vyplnění on-line žádosti a už zbývá jen čekat na toho, kdo vše vyřídí do posledního detailu.

A pak si užívat peněz, jež lze použít na cokoliv. Protože do toho, jak budou použity, už nikomu cizímu nic není, že?