Westworld: Vy nám dáte peníze a my Vám zážitek na celý život

Seriál Westworld od tvůrců Lisy Joy a Jonathana Nolana vychází z filmu Westworld, který vzniknul v roce 1973 a pojednává o antiutopickém zábavním parku, ve kterém s hosty interagují androidi. Je to dílo na pomezí sci-fi a westernu, jejíž první série se začala vysílat v roce 2016, druhá v roce 2018 a třetí přijde na řadu v roce 2020.
 reálný svět
Tento seriál pojednává o zábavním parku situovaném do období westernu. Snoubí se zde několik dějových linek, za nimiž stojí tým zkušených scénáristů, a je jen na Vás, po které dějové lince se vydáte a jaký quest budete ochotni plnit. Můžete přitom být kýmkoliv chcete, ať už bezohledným záporákem, hrdinným klaďasem, dívkou v nesnázích, či můžete tento zábavní park využít jen jako místo, kde si můžete nezávazně užít. Fantazii se doopravdy meze nekladou. Důležité je jen to, abyste měli dostatek peněz, což není jen tak – tato zkušenost je totiž velmi nákladná a nemůže si ji dovolit jen tak někdo.
 
Zezačátku je možné, že se v tomto seriálu trochu budete ztrácet a tápat v tom, co je vlastně co, co je realita a co fikce, kdo je skutečný člověk a kdo jen robot s umělou inteligencí, ale jakmile si zvyknete a zorientujete se, tento seriál Vám může nabídnout napětí, filozofická zamyšlení, emoce, akci, zajímavé zápletky, překvapení a mnoho dalšího. U žádné z postav zpočátku nebudete tušit, co je vlastně zač, o jejím charakteru se dozvíte až postupně. Některé postavy Vás zas svým chováním mohou až překvapit. Zejména postavy robotů s umělou inteligencí jsou vcelku překvapivé a v určitém smyslu i znepokojující, protože na jednu stranu sice budete vědět, že to jsou jen uměle stvoření roboti, kteří by teoreticky neměli cítit psychickou ani fyzickou bolest, ale jelikož se chovají tak realisticky a lidsky, budete si možná klást otázku, zda je jejich využívání pro hraní v takovém zábavním parku vůbec humánní.
 dna řetězec
Tento seriál oplývá celou řadou známých a především kvalitních herců, a tak se v něm můžete setkat s tvářemi jako například Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, Ben Barnes a James Marsden.