Vhodné sporty pro nepohyblivé děti

V dnešní době se děti čím dál tím méně pohybují a často mají jen dvě hodiny týdne nějaký tělocvik ve škole. To je ale špatně a vede to akorát k tomu, že plno dětí trpí obezitou již ve velmi nízkém věku. Co ale s tím, když se jim do toho prostě nechce a Vy jej nemůžete nutit? Je to jednoduché… Musíte vybrat takový druh sportu, který se nebude na první pohled tvářit jako sport. Můžete například jezdit pravidelně na výlety, u kterých budete dlouho chodit, a přitom třeba procházet zajímavým muzeem nebo galerií.
koupání dvojčat
Pokud toto nestačí, tak můžete zvážit například pořízení trampolíny. Ovšem jen za předpokladu, že máte zahrádku. Děti trampolíny milují a často si neuvědomují, že i toto je pohyb, který jim může pomoci shodit přebytečný tuk v těle. Vždy ale vybírejte takovou, která bude z opravdu kvalitního materiálu, a navíc bude vybavena ochrannou sítí, abyste zamezili nebezpečí úrazu. Po pořízení už je to jednoduché. Každý večer po tom, co se vrátíte z práce vyrazte celá rodina společně na trampolínu a vyvádějte tak, aby se i Vaše děti patřičně zabavily a pohybovaly.

Dalším dobrým sportem pro děti jsou ty bojové. Chápeme, bojíte se, aby si něco neudělali. Ale není čeho. Ze začátku se budou učit pouze základní bojové postoje a chvaty a tuku u toho spálí opravdu hodně, a navíc budou mezi spolužáky za borce…
dítě na tříkolce
Uvidíte, že se na tuto alternativu budou tvářit mnohem lépe než na ten fotbal, co se jim snažíte už řadu let vnutit. Hlavně mějte na paměti, že nadváha Vašeho potomka může pramenit i ze špatného stravování. Vždy dbejte na to, aby mělo do školy připravenou svačinu, která bude nízkotučná a bude obsahovat i zeleninu nebo ovoce. Pokud si nejste jistí, proč je Vaše dítě tak rozměrné, když nemá vlastně po kom být, neváhejte a navštivte lékaře. Může za tím s tát nejednou onemocnění, a to není nikdy radno podceňovat.