Školní výlet na míru

Naštěstí se již mnohé změnilo a výlety se nezaměřují pouze na historické budovy, jako návštěva hradů a zámků. Sice klouzání po sále ve velkých pantoflích byla svým způsobem sranda, která ale nenechávala v klidu průvodce a kastelány. Doba se skutečně změnila a s ní i možnosti. Dnešní mládežníci, ale i menší věková skupina dětí mají jiné a daleko větší možnosti, než jsme měli my.
koně s povozem.jpg
Existují firmy, které se zaměřují na program pro školy a vytvoří školní výlet přesně podle věku na míru. Takže se nikdo nenudí, téma je odpovídající schopnostem a dokonce se dají pořádat i velmi zajímavé exkurze, kde se všichni seznámí nejen s provozem podniku nebo dané instituce, ale mohou si leccos sami vytvořit. Tak jako existují zážitkové akce pro dospělé, tak jsou vlastně připraveny programy pro děti, studenty, ale i vyučující. A vzhledem k různému věku si každý přijde na své, jelikož je objednaný výlet odpovídající přesně věku.
gotický hrad.jpg

Pestrost programu

V podstatě od příjezdu na smluvené místo, se celé skupinky ujme průvodce, který bude celý den pouze s jednou partou dětí. Vyzvedne si vás třeba i v převleku na vlakovém nádraží nebo domluveném parkovišti, pokud přijedete svým autobusem. Stanoviště nejsou od sebe vzdáleny příliš daleko, takže nevzniká moc velká prodleva na přesun. V některém programu se nevynechá ani návštěva sklepení nebo hradu a zámku, ale nebude se jednat o výklad, který nebude nikoho zajímat, spíš naopak. Kostýmovaná prohlídka je daleko zábavnější a upoutá pozornost nejednoho neposedného kulihráška. Starší věková skupina zase ocení více adrenalinu třeba čtyřkolech nebo v lanovém centru. A například ochutnat med přímo vyndaný z výrobny, to znamená přímo od včel je také dobrý zážitek. Možností programů je daleko větší, například skutečně potvrzuje jejich jedinečnost.
dobrodružství v horách.jpg

Spokojenost na všech stranách

Po skončení programu nic nekončí, snad jen pro pořadatele. Děti si vezou domů zážitky, učitelé jsou spokojení, protože ač se to nezdálo, program byl dostatečně zajímavý a poučný, že je skutečným příkladem školy hrou. Jak je známo, když se výuka provádí v lavicích z pouhého výkladu, tak si z toho moc nepozorní studenti neodnesou. Pokud si ale na to mohou sáhnout, vyzkoušet si určité postupy, tak to je investice do života, na kterou se opravdu nezapomíná.