Bolesti v krku nejsou jen tak!

Možná právě i vy se trápíte s bolestí krku, která vás obtěžuje v každodenním životě. Pojďme se tedy podívat, co by mohlo být příčinnou toho, že vás taková věc trápí.

Podle odborníků na psychosomatiku se totiž bolest či škrábání v krku u lidí objeví v momentě, kdy mají problémy ve vztazích. Většinou se týkají lidí, kteří nejsou schopni či nemají možnost hovořit o svých pocitech. Často se také vyskytují, když máme problémy se svými závazky.

krk ženy

Celou šíji můžeme cítit jako strnulou, pod neustálým tlakem. Někdy se takový pocit, dá také přirovnat k pocitu, že vás někdo škrtí či k takzvanému knedlíku v krku.

Často to tedy souvisí s tím, že nemáte možnost problémy řešit, ale právě vztahové problémy držíte v sobě, máte tendenci tedy partnerské či rodinné problémy zametat pod koberec a děláte, že neexistují, namísto toho, abyste je pustili do světa a vyřešili je. Samozřejmě se zde objevují nejen tedy partnerské vztahy, ale také problémy ve vztahu s dětmi i rodiči.

Pokud byste problémy ventilovaly a rozumně je podávali druhé straně, dost pravděpodobně by vás vůbec bacil v krku nepřemohl. Ale pokud o sobě smýšlíte negativně a hodně uvnitř sebe přemýšlíte o takových situacích, můžou vás opravdu bakterie či viry přeprat, až uložit na lůžko, aby vám dostatečně jasně naznačily, že teď je ten čas, kdy je potřeba se naladit na svoje vnitřní pocity a intuici.

Souvislost s bolestí v této oblasti také má pocit, že je na vás někdo příliš závislý a doslova vám visí na krku, tím pádem se cítíte doslova přiškrcení.

Jak si nejprve zkusit pomoci bez lékaře?

Udělejte si na chvíli čas pro sebe. Uvelebte se na své oblíbené místo nebo alespoň na místo, kde vám bude pohodlně a budete mít klid. Vnímejte svůj dech, zaměřte se na uvolnění svého těla, a pak se zaměřte na místo, kde bolest či tlak cítíte. Uvědomte si, jaký pocit právě máte, nechte svoji hlavu, aby pojmenovala přesně to, co cítíte a nechte sami sebe, abyste tento pocit dostatečně intenzivně procítili. Když budete takto odpočívat a relaxovat s myšlenkou na dané místo, dá se předpokládat, že vaše myšlenky se stočí právě k situaci, která vám bolest v krku v podstatě způsobuje. Nechte všechny myšlenky plynout a prožijte si všechny pocity, které se vztahují k obrazům, které se vám vybavují, a prožívejte je, dokud se zcela zase neuklidníte.
křičící dítě

Bolest v krku může také souviset právě s nevyřčeným hněvem, který byste nejraději vykřičeli do světa. Pokud v sobě i vy držíte něco, co nemůžete vyjádřit, vykřičet do světa, udělejte to někde o samotě, kde vás nikdo neuslyší a neuvidí, ať se všechna slova, která nedokážete vyjádřit nahlas dostanou ven a zbytečně vám nezatěžují vaše fyzické zdraví!