Maca peruánská v tabletách i ve formě prášku za přijatelnou cenu


Maca peruánská roste v jedné z nejdrsnějších přírodních oblastí na naší planetě, vysoko v peruánských Andách, v nadmořské výšce nad 3 tisíce metrů. V to omto prostředí je nutné k přežití vybudovat si odolný organismus a Maca je jednou z bylin, která to dokázala. Obsahuje velké množství vitamínů, minerálních prvků a antioxidantů a dalších rostlinných složek, které lidé využívají pro léčebné účely již po tisíce let.
Macchu Picchu v Peru
Je to poměrně nenápadná bylina, vysoká pouhých dvanáct až patnáct centimetrů, a do země prorůstá svým silným, zhruba šesticentimetrovým kořenem. Právě kořen je nejvýznamnější částí rostliny, ten se suší a rozemílá na prášek, který pak z Peru putuje do celého světa. Maca je ryze endemitní rostlinou a její pěstování v jiných oblastech neposkytuje takové účinky, jako druhy žijící ve svém přirozeném prostředí. Na náš trh se dodávají tři základní druhy – Maca cena je přibližně shodná u odrůdy červené, černé a žluté, která se prodává nejčastěji. Vzájemně se odlišují v obsahu některých látek, ale v zásadě jsou jejich účinky velmi podobné.

Zázračné působení adaptogenů

V poslední době je mezi zastánci zdravé výživy velký zájem o tzv. adaptogenní byliny. Nejznámější z nich je Ženšen a do této skupiny patří i např. Rozchodnice růžová a pochopitelně i Maca peruánská.
peruánské Andy – přirozené prostředí pro Macu
Jejich mimořádné vlastnosti spočívají ve schopnosti uzdravovat celé tělo komplexně. Harmonizují veškeré tělesné pochody a uvádí je do rovnovážného stavu, normalizují krevní tlak, prokrvují vnitřní orgány, posilují odolnost vůči úzkostem, depresím a stresu, regulují hormonální systém a pomáhají regenerovat vyčerpané nadledvinky a mají také příznivý vliv na sexuální vzrušení bez rozdílu pohlaví. Nutno však podotknout, že působení veškerých bylin včetně adaptogenních, je vždy účinnější, jestliže je podpořeno prací na sobě – celkovou změnou životního stylu včetně životosprávy, pozitivního myšlení, dostatečného pohybu atp.