Chorvatsko

Letos jesem opět navštívila se svou rodinou ( manžel a dva synové) Chorvatsko. Potřetí jsme se vydali do stejné destinace blízko Primoštenu.

Do Chorvatska zásadně nejzdíme v době střídání turnusů, sobota – sobota. Cestu jsme zvolili přes Rakosko a Slovinsko. Letos už je dálnice Slovinsko – Chorvatsko propojená, tak jsme z Rakouska (226. Sjezd) sjeli na Mureck a pokračovali na Slovinský Lenart, Ptuj a cesta nás zavedla na osmělý hraniční přechod u Chorvatského Cvetlinu, kde jsme se krásně napojili na dálnici v místě Gornji Macelj a pokračovali až k Primoštenu. Cestou jsme měli jen jedno zdržení a to, před tunelem, kde se stala nehoda.
betonová lavice

Když jsme dorazili pan domácí už na nás čekal s vychlazeným pivem pro dospělé a džusem pro děti.

Kluky hned zaujal nový stolní fotbal a starý známý bazén s vířivkou, kde se můžou koupat až do 22 hod., protote teplota vody se pohybuje kolem 30°C.

Takže první se hledaly plavky a kluci byli v bazénu hned po otevření prvního kufru. Aspoň jsem měla čas a klid vybalit.

Apartmán byl opět velký, čistý a s výhledem na moře i bazén, takže kluci byli neustále pod dozorem. Vyšel  nás na 90€ za noc.
primošten chorvatsko

Hned pod ním je kemp Adriatic, kde  jme měli volný vstup. V kempu je restaurace, obchod, stánek se zmrzlinou a suvenýry.  Nechybí bankomat a na recepci je i směnárna. Přes den probíhají animační programy s večerní diskotékou do 21 hod.

Pláž je vysypaná drobnými kamínky, čistá a sprchy jsou zde zdarma. Toalety jsou kousek a také čisté. Pláž je dost velká a na některých místech je stín, takže nemusíte ležet celý den na slunci. Dále si můžete zvolit zda  chcete blíže k otevřenému moři – bývají tu větší vlny – , nobo do zátoky, která je klidnější. Vstup do moře je pozvolý, tudíš ani malé děti nemají problém. Další plusem je, že se nemusíte bát, že stoupnete na ježka, sbírají je tam ráno i večer. Máte-li žízeň kousek je bar, ale pivo tam stojí asi 80,-, což už je dost.

Ceny potravin v obchodech nejsou tak hrorné, jak někteří tvrdí. Pokud nakoupíte v akci je to srovnatelné jako u nás.  Jen pečivo je dražší. V restauracích,ale draze je. Oběd pro čtyřčlennou rodinu vyjde na 1800,- pokud si každý dá rybu a něco k pití. I atrakce hodně podražily, výlet lodí 5400,-, trampolína na 5 minut / 100,-.
vlna moře

Ale i tak máme celá rodina Chorvatsko moc rádi, rostou tam fíky, olivy, granátová jablka, palmy a v některých oblastech dokonce agáve. Ledé jsou usměvaví, ochotní a příjemní. Moře krásně průzračné s teploutou kolem 25°C. Moc se těšíme na příští rok, až se vrátíme.