Cesta k prospěchu zdraví

S různými cviky můžeme začít v každém věku. Posilování svalů a celkový sport nám upevní zdravotní stránku a my tak snadno získáme fyzickou zdatnost. Posilovny nebo fitness centra nabízí spoustu možností využití. Důležitý je směr, na který se chcete na své postavě zaměřit. Posilovat můžeme jen určitou část těla.

nabírání svalů

Zkouška lekce

Nejoblíbenějším a také lehčím cvičením pro muže i ženy je varianta s nejpoužívanějšími činkami a s případným závažím, tedy s různou hmotností. Posilujeme tak horní končetiny a horní část trupu. Navíc padnou dobře do rukou a vybraná váha je dokonale uchycena.

aktivní cvičení

Ještě jednodušší volba žen

Další vyhledávaným fitness cvičením je zumba. Zumba sice vznikla jistým mužem – tanečníkem, přesto je tato sportovně taneční forma aerobiku oblíbená především u žen. Možná proto, že není tolik namáhavá, nebo že je zaměřená na pohyb celého těla… Navíc tuto zábavu vydržíme déle cvičit.

Naprosto složitější varianta mužů

Pravdou je, že muži vyhledávají spíše sport adrenalinový, tedy známý také bojový box. Je to rozhodně „tvrdší“ pěstní boj pro opravdové zdatné muže. Tento boj můžeme vést v ohraničeném prostoru – ringu s protihráčem. Nebo také samostatně techniku provádět se správným pomocným boxovacím pytlem. V obou případech u této disciplíny je nutné mít rukavice a chránič hlavy.

zápas v boxu

Je jedno pro jaký sport se rozhodneme, důležité je odhodlat se a začít. Nemusíme nutně vyhledávat fitness centra, sportovat lze všelijak. I pouhý běh může být cestou ke kondici, nebo naopak volba posilovny třeba i s osobním trenérem dokáže vaši představu jakéhokoliv plánu uskutečnit a především motivovat. V každém případě je však důležitý odpočinek, jídelníček a samotná životospráva. Správným směrem tak můžeme sportováním nejen zpevnit postavu, ale také zregulovat podkožní tuk a nabrat svalovou hmotu. Ať jsme začátečníci nebo ti pokročilí žádný trénink není na škodu…