5 tipů, kam vyrazit na Tenerife

Siam park

Tento aquapark se nachází ve městě Playa de las Americas.  K vidění jsou tu mimo jiné vodopády a písečné pláže.  Kolem celého parku teče pomalá řeka, kde se můžete plavit na lodičkách a prohlédnout si tak celé okolí parku.  Pokud máte rádi surfování, naleznete zde bazén s umělými vlnami, které dosahují výšky až tři metry a další atrakce, které jsou označené, jako adrenalinové. Mimo tobogány a různé vodní radovánky park nabízí mnoho stánků se suvenýry, občerstvení a dokonce mořské akvárium.
san telmo

Loro park

Park se nachází na okraji města Puerto de la Cruz. Původním záměrem bylo vytvořit papouščí park, ale postupem času se stal jednou z největších atrakcí na ostrově a nyní se zde nachází spousta živočišných a rostlinných druhů. Můžete vidět obří želvy, tygry, součástí parku je i ostrov tučňáků. V parku dále chovají i kosatky, delfíny či lachtany a pořádají pravidelné show, kde můžete zblízka vidět hravost a inteligenci těchto zvířat.
sta cruz de tenerife

Pico de Teide, Národní park Teide

Tato sopka a zároveň nejvyšší hora Španělska se nachází ve středu ostrova a měří 3718 metrů. Od roku 2007 ji můžeme najít na seznamu UNESCO společně s národním parkem, který ji obklopuje. Pokud je příznivé počasí, jezdí těsně pod vrchol lanovka.  Z vrcholu je možné vidět celý ostrov a i ostrovy sousední. Jelikož se jedná o sopku, jsou zde přístupné jen některé cesty. Pokud chcete vystoupit přímo ke kráteru, musíte získat povolení od správy parku, o které ale zažádejte s dostatečným předstihem. V parku se mimo polospícího vulkánu nachází čedičové útvary a rostliny, které jinde na světě nenajdete.

Los Gigantes

Malé městečko, kterému daly název skály, které se tyčí nad mořem až do výšky 800 metrů, patří mezi klidnější letoviska. Nachází se zde vyhlášená pláž, která je jako spousta dalších pláží na ostrově tvořena typickým sopečným pískem. Oblíbenou zábavou jsou zde výlety s pozorováním delfínů společně s vyhlídkou na velké útesy.