Udržitelnost při nákupech oblečení

Asi to znáte. Něco se dostane na mola módních přehlídek a běžné řetězce se hned začnou předhánět v tom, který z nich na tento trend uloví http://www.reflex.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/83119/karel-steigerwald-zmeni-se-prezidentska-kampan-v-chrochtani-svini-nedopustte-to.html největší množství zákazníků. Mnoho lidí svůj šatník staví právě na krátkodobých trendech, a proto jsou nutné jeho neustálé obměny. Jak se ale tomuto vyhnout a oblečení nakupovat ekologicky se dozvíte níže. Nejdůležitější krokem je na začátku si uvědomit na jakých základech vlastně chcete svůj šatník postavit. Pokud pracujete v kanceláři, asi nepostavíte svůj šatník na sportovně laděných kouscích, ale spíše na elegantních sukních a konzervativních kostýmcích.

pánské košile

Při nákupech je tedy dobré nejen si investici pořádně rozmyslet a nedělat ukvapená rozhodnutí, ale také se zamyslet nad tím, jestli i sebelepší kousek unosíte. Právě při ukvapených nákupech dochází nejčastěji k tomu, že se vaše skříň naplní kousky, které si na sebe třeba nikdy neoblečete. Při samotných nákupech je ale také dobré zaměřit se na to, kde nakupujete. Kvalita mnoha oblečení s fast fashion řetězců totiž není zrovna vysoká, a tak se vám může stát, že triko se po několika vypráních změní opravdu k nepoznání.

oblečení na věšáku

Mnohem lepší je proto investovat do kvalitnějších kousků nebo alespoň v klasických řetězcích vybírat ty, které nebudou v kurzu jen jednu sezonu a ve vaší skříni si najdou své stálé místo. Díky poslednímu tipu máte možnost se nejen chovat ekologicky k planetě při nákupech oblečení, ale také ušetřit a do skříně dostat naprosto jedinečné kousky. Asi už víte, že řeč je o second handech. V těchto obchodech se zbožím z druhé ruky můžete sehnat takové kousky, na které v klasických řetězcích rozhodně nenatrefíte. A jestliže neradi chodíte nakupovat po vlastních nohách, na světě je i online second hand, kterých na internetu objevíte hned několik. Zboží si můžete takto nechat doručit až domů a jen se radovat z vytoužených kousků.