Půjčky nejsou stejně dostupné


Stává se, že někdo z nás potřebuje víc peněz, než kolik jich má. Někdo si třeba vydělá míň, než kolik očekával a kolik potřebuje k uspokojení svých potřeb, někdo se musí potýkat s většími výdaji, než jaké byly očekávány, a tudíž musí překročit svůj rozpočet, a někdo může mít třeba i jiné potíže, jež mu zkomplikují jeho finanční poměry. A aby se pak s penězi vystačilo, může přijít vhod i půjčka, kterou se dočasně vyřeší díry v rozpočtu.

sloupečky mincí

Není to samozřejmě ideální řešení. Člověk sice dostane peníze a může si díky nim polepšit, jenže ty pak bude muset splatit, čímž si pohorší v budoucnosti. Ale někdy to zkrátka jinak nejde. Někdy se musí teď vyřešit jinak neřešitelné problémy a pak se v budoucnu zvládnutelně utáhne pomyslný opasek.

Aby ale někdo půjčku dostal, musí se splnit to, co po zájemcích vyžadují poskytovatelé jednotlivých konkrétních půjček. Někdy se musí nepochybně doložit příjmy žadatele, které budou ke splácení dostačující, někdy se musí prokázat důvěryhodnost takového žadatele nahlédnutím do jeho registrů dlužníků, někdy se kladou i další podmínky. A člověk si tedy musí vybrat půjčku, která mu vyhovuje po finanční stránce, ale také je mu dostupná. Což nebývá samozřejmé.

peníze ve sklenici

Právě kvůli onomu prověřování neuspěje mnoho lidí u bankovních půjček. A aby ani oni nakonec nepřišli zkrátka, nabízejí se tu i nebankovní půjčky, u kterých jsou požadavky obvykle benevolentnější. Třeba nebankovní hypotéka pomáhá i těm, kdo by o své dostatečné ekonomické dokonalosti v bance nepřesvědčili. Namísto velkých příjmů se tu dává do zástavy nemovitost, a tím pádem se vlastně ani do registrů dlužníků nemusí nahlížet. Dlužník bude splácet tak, jak má, aby nepřišel o nemovitost v zástavě, a tudíž není třeba z ničeho dělat vědu.

Lidé dostanou v podobě nebankovní hypotéky tolik peněz, kolik potřebují, a jejich momentální finanční problémy jsou vyřešeny.