Patchworková deka pro miminko

Dětské prošívané deky vyrobené technikou zvaná patchwork, patří do výbavičky pro miminka již dlouhé desítky let. Ještě v dobách, kdy nebyly šicí stroje, ženy v Anglii a poté i ženy amerických přistěhovalců šily doma ručně pro své nenarozené děti teplé a hebké deky ze zbytků látek, které jim zbývali z ostatního šití na další členy rodiny. V dnešní době, kdy obliba ručních prací opět narůstá, můžete se i vy pustit do výroby podobné přikrývky. V patchworku se fantazii meze nekladou, z jednotlivých geometrických dílků a barevných aplikací vznikají skutečně nádherná díla. Přikrývku můžete využít buď jako podložku pro hraní dítěte na zemi, pro přebalování nebo také jako pěknou a netradiční výzdobu do dětského pokoje.

pták

Dejte přednost bavlněným látkám
Při výrobě dek a pokrývek pro děti je třeba dbát na kvalitu použitého materiálu. Ideální volbou jsou látky ze stoprocentní bavlny, která nebude pokožku Vašeho dítěte nikterak dráždit a navíc se bude dobře prát v pračce. Je třeba počítat s tím, že dítě může pokrývku kdykoliv znečistit. Internetový patchwork obchod je skvělým místem, kde zakoupíte vše potřebné k výrobě pokrývek touto technikou. Doma si můžete veškeré nabízené látky v klidu prohlédnout a vybrat si ty, které se Vám budou nejlépe hodit a budou spolu pěkně barevně ladit. Chystáte-li se šít deku větších rozměrů, nemusíte se bát výraznějších vzorů, pokud budete šít například jen povlak na polštář, volte raději jemnější vzor. Do dětských přikrývek se jako prostřední vrstva používá 100 ℅ bavlněný vatelín, i ten lze velmi dobře prát v pračce. Pokud chcete, aby spodní podšívka byla co nejměkčí, můžete využít syntetické rouno.

hračka

Připravte si návrh pokrývky
Je dobré mít předtím, než začnete tvořit, připravený návrh vaší pokrývky. Vhodné je pro tvorbu návrhu použít čtverečkovaný papír, lépe se vám na něm budou znázorňovat použité geometrické tvary a navíc nebudete muset tolik měřit. Pokud se chcete někde inspirovat, porozhlédněte se po knihách, které se této technice věnují. Poskytnou Vám celou řadu užitečných rad, jak při výrobě doma postupovat.