Optimální řešení pro menší byty

Menší byt má, snad krom obvykle nižší ceny, pouze samé nevýhody. Tou nejzásadnější je samozřejmě málo místa. Díky tomu je pak člověk omezený při výběru nábytku a dalších bytových doplňků. Proto je při zařizování menších bytových prostor daleko lepší sáhnout raději po praktickém nábytku, který vám sice nepadne okamžitě do oka, ale který je efektivní. Mezi takovýto typ nábytku bezpochyby patří i rozkládací pohovky.
gauč a stolek

Na míru

Rozkládací pohovky patří už nějaký ten pátek mezi standardní nábytek a rozhodně je z čeho vybírat. I tak je výběr o něco chudší než u běžných gaučů. Pokud nenajdete to pravé posezení, pořád si můžete nechat udělat svou rozkládací pohovku na míru, ovšem musíte počítat s tím, že se krapánek finančně prohnete. Na oplátku budete mít doma kus nábytku, který vám bude vyhovovat ve všech ohledech, tedy jak rozměrově, tak i co se týče designu.
otevřeno na balkon

Vhodné kamkoliv

Z logiky věci vyplývá, že rozkládací sedačky jsou vhodné hlavně do menších prostor, tedy malých bytů, případně na chatu, kde mohou zároveň suplovat i klasické postele. Neznamená to však, že by je nedokázali ocenit i majitelé větší bytů, respektive rodinných domků. Postel navíc se totiž hodí vždycky. Navíc tento druh sedaček má ve většině případů i poměrně velké úložiště, kde se dají skladovat nejrůznější věci od časopisů až po oblečení. Mít odkladiště navíc je rozhodně více než žádoucí.

Jednoduchá montáž

Pokud si myslíte, že udělat z rozkládací pohovky postel je během na dlouhou trať, tak buďte v klidu, nemáte pravdu. Tedy alespoň co se týče novějších modelů. Většinu rozkládacích pohovek lze vcelku jednoduše přebudovat do podoby lůžka a následně pak dostat zpátky do původního stavu. Než si pohovku vezmete domů, měli byste si tento mechanismus vyzkoušet. Nebude-li fungovat tak jak má, nemusíte pak zdlouhavě nábytek reklamovat a prostě si vybrat jiný gauč.