Kde si nechat vystavět zděný dům na klíč


Novostavby rodinných domů vyžadují mnohdy nesnadné rozhodnutí, jímž ovšem není volba stavitele či typu domu – v tomto směru se přiklonit k jistému řešení je sice zdlouhavější proces, ale vybíráte z několika nabídek, z nichž nakonec upřednostníte tu, co vám nejvíce vyhovuje z hlediska stavebního materiálu, typu stavby, vnitřní dispozice a dalších konkrétních kritérií. Mnohem obtížnější rozhodovací proces vás čeká při vyhledávání vhodného pozemku. A pokud se nejedná vysloveně o mobilní dřevostavbu, vaše konečné slovo musí mít velkou váhu, protože se tu začne stavět od základů, tedy základové desky, případně podsklepeného prostoru.

domy v horském terénu

Musíte se na pozemku shodnout zděný dům na klíč vám postaví na jakémkoli místě, pokud tam bude umožněn přístup stavební techniky, to už ale musíte mít jasno, kde to bude, a také jaká bude orientace samotné stavby vůči světovým stranám. V tomto směru vám mohou poradit odborníci a také sázejte na vlastní intuici – na vlastní pocit.

kočka u okna

Méně je někdy více – velmi často se setkáváme s tím, že si lidé vybírají pozemky lukrativní, v blízkosti velkých měst, dobrého dopravního spojení či nedaleko obchodních subjektů. Ne vždy je ale toto řešení ideální kvůli možnosti rozvoje další zástavby, takže se tu pak můžete cítit podobně, jako v panelovém domě. A mít sousedy nalepené na váš pozemek ze všech stran a civět si navzájem do talíře na zahradní terase jistě není nic příjemného.

Výběr lokality – v dnešní době dává mnoho lidí přednost čisté přírodě, klidu a tichu, nežli obchodům a autostrádám. V takovém prostředí se vám bude nejen lépe dýchat, ale i odpočívat a relaxovat. Jistě nestavíte dům proto, abyste jej proměnili v kancelář nebo dílnu. A nezapomínejte také na dobrý výhled, čím lepší rozhled máte z pozemku na volnou krajinu, tím větší psychickou pohodu tu budete mít k dispozici.